Osnovna škola Uskoplje

OŠ Uskoplje osvojila prvo mjesto na Regionalnom natjecanju iz informatike-robotike

Objavljeno: 31 Svibanj 2017

Novi veliki uspjeh Osnovne škole "Uskoplje". Mladi informatičari: Eva Trbara,David Petrović,Tomislav Juričić,Ivan Pilić i Marijana Bandić predvođeni nastavnicom Kristinom Arlović pobjednici Regionalnog natjecanja iz informatike-robotike.

 

Osnovna škola Uskoplje od 2.mjeseca dio je SPARKreators lige iz Mostara u kojoj sudjeluje još oko 400 osnovnih škola iz cijele Bosne i Hercegovine. Učešćem u ligi dobili smo mBot robota i išli na natjecanja vezana za ovu školsku godinu. Prvo regionalno natjecanje bilo je 28.4.2017. godine u Bugojnu gdje su naši učenici ostvarili najbolji rezultat. Drugo natjecanje je bilo 25.5.2017. i bilo je online za sve škole,također smo i na njemu ostvarili najbolji rezultat, te s tim postigli najbolji ukupni rezultat u odnosu na ostale škole našeg regionalnog centra.

Ovim putem želimo čestitati našim učenicima i nastavnici Kristini na velikom uspjehu. 

Fotografije možete pogledati klikom na OVAJ LINK.

 

Pratite nas

Poveznice

Emis

Ministarstvo obrazovanja. kulture i sporta